خدمات لیزر

کاربرد خدمات برش لیزر در تابلوسازی

با پیدایش دستگاه های برش لیزر جهت برش دادن ورق های پلکسی و پی وی سی در حوزه تابلوسازی و برش طرح های ترسیم شده توسط نرم افزارهایی همچون کرل یا اتوکد و پیاده سازی طرح ها توسط دستگاه های برش لیزری بر روی این ورق ها ، کارها بسیار آسانتر شده است، درواقع برش لیزری مواد مختلف را با سرعت و دقت بالایی برش می دهد و می توان از دستگاه های برش برای برش اکثر فلزات از جمله فولاد، آهن، آلومینیوم، چوب، پلاستیک، شیشه، سرامیک و سایر موارد استفاده نمود . استفاده از خدمات برش لیزر به جای برش توسط دست تابلوساز کارها را سریعتر و آسانتر نموده است و ساخت حروف برجسته مورد استفاده در تابلوهای تبلیغاتی از جنس چوب، پلکسی، پلاستیک که در گذشته توسط دست انجام می گرفت و مدت زمان زیادی صرف برش هر یک از حروف می شد امروزه براحتی توسط دستگاه برش لیزر انجام می پذیرد. ساخت تابلوهای تبلیغاتی لیزری با استفاده از قطعات پلکسی گلاس بیشترین کاربرد را در اماکن اداری و نمایشگاهی دارند . علاوه بر آن دستگاه های لیزر به جای کاتر پلاتر نیز عمل می کنند و دیگر نیازی به خرید کاتر پلاتر نیست .

برش لیزر چیست ؟

برش لیزر نوعی تکنولوژی است که ساختار آن حاوی دو آینه است که به شکلی موازی روبه روی هم قرار گرفته اند،در بین دو آینه محیط فعالی تشکیل می شود که روند تابش و بازتابش بین دو آینه را تقویت کرده و عمل لیزر انجام میگیرد

کاربرد دستگاه لیزر در تابلو سازی

تابلو های تبلیغاتی که در رابطه با تبلیغات، فروش و بازاریابی میان اصناف به کار گرفته می شوند به شکل های متفاوتی قابل ساخت و اجرا می باشند. البته ساخت تابلو ها در زمان های قدیم توسط نیروهای انسانی و بدون استفاده از هر نوع دستگاه خاصی به دلیل عدم وجود دستگاه ها انجام میگرفت که بعد از گذر سالها همراه با ورود دستگاه های مربوط به تابلو سازی ساخت تابلو ها به صورت چشم گیری تغییر کردند که این تغییرات در بر دارنده کیفیت و سرعت در ساخت تابلو های تبلیغاتی بودند.

موارد استفاده

ساخت تابلوهای لیزری.
برش لیزر حروف برای ساخت انواع تابلو مغازه و تابلو فروشگاهی همچون تابلو چلنیوم.
برش لیزری فلزات همچون طلا ، نقره ، پلاتین ، استیل ، مس ، برنج ، آلومینیوم و آهن.
برش لیزری غیرفلزات مانند چوب ، چرم ، MDF ، پارچه ، کاغذ ، مقوا ، پلکسی.

مزایای خدمات برش لیزری:

تولید و برش قطعه های کوچک و پیچیده
دقت بالا هنگام برش
امکان خلق ایده ها و زیباسازیها در طراحی و برش
سرعت در انجام کار و تحویل سریع سفارشات
کیفیت بالا
کم بودن ضایعات ناشی از برش کار