تابلو علائم

تابلو علائم معمولا در سه دسته ساخته می شود

  1. علائم و هشدار راهنمایی و رانندگی
  2. علائم مربوط به محدوده های مسکونی و اداری
  3. تابلو های علائم تبلیغاتی

از مزایای تابلوهای علائم می توان به

  1.  زنگ نمی زند.
  2. ضد خش هستند.
  3. در برابر حرارت بالا مقاوم می باشند.
  4. سطح آن به راحتی تمیز می شود.
  5. در محیطهای اسیدی قلیایی و اشعه های خورشیدی مقاوم می باشد.
  6. هرگز بر اثر تغییرات محیطی تغییر رنگ و شکل نمی دهد.

آژانس تبلیغات محیطی کرشمه با تکیه بر تجربه کاری خود در زمینه تولید محصولات مختلف امروز یکی از شناخته شده ترین در این صنعت می باشد.

تابلوهای اسامی معابر و اماکن

تابلوهای اسامی معابر اغلب در ابعاد ۳۱×۸۰ سانتیمتر در ابتدای کوچه‌ها و معابر نصب شده و جهت معرفی آن‌ها استفاده می‌‌شوند. زمینه این تابلوها از ورق ۲ میلیمتر با رنگ الکترواستاتیک لاجوردی بوده و شبرنگ نوشتار آن‌ها نیز از نوع رده مهندسی است. تابلوهای اماکن نیز به‌صورت پیکانی و در ابعاد ۴۰×۱۰۰ سانتیمتر ساخته می‫شوند و جهت معرفی اماکن خاص از قبیل بیمارستان، داروخانه، کتابخانه و … به کار می‌روند.

تابلوهای انتظامی

تابلوهای علائم انتظامی و اخطاری برای ابلاغ قوانین و مقررات تردد، آگاه‌سازی از خطرات مسیر و خبررسانی از شرایط و امکانات یا محدودیت‌های مسیر به رهروان استفاده می‌شوند. این تابلوها به دو دسته کلی شهری و جاده‌ای تقسیم می‌شوند. تابلوهای شهری معمولاً از نوع قالبی با پوشش رنگ الکترواستاتیک و تابلوهای جاده‌ای غالباً با ابعاد بزرگتر و زمینه ورق ساده گالوانیزه گرم هستند. شبرنگ‌های استفاده‌شده در این تابلوها از رده مهندسی ۳M یا Kiwalit با بست مخصوص است و برای پایه‌های آن‌ها نیز از لوله ۲ اینچی با پوشش ضدزنگ و رنگ هواخشک استفاده می‌شود.

تابلوهای راهنمای مسیر (ریلی و ساده)


تابلوهای راهنمای مسیر یا نوشتاری جهت آدرس‌دهی مسیرهای مختلف استفاده می‌شوند. این تابلوها در انواع معلق جانبی و پیکانی ساخته‌شده و بر روی دکل یا در حاشیه معابر نصب می‌شوند. زمینه این تابلوها بیشتر از نوع ریلی و از ورق گالوانیزه است و شبرنگ مورد استفاده نیز از نوع پُربازتاب منشوری است.