تابلو برجسته چلنیوم

تابلوهای چلنیوم نسل تقریباّ جدیدی از تابلوهای حروف برجسته با روشنایی می باشند که از رویه پلکسی گلاس و لبه های چلنیوم که نوعی آلیاژ آلومینیوم است تشکیل می گردند. این نوع حروف برجسته امروزه به لحاظ زیبایی ،مقاومت و آسیب پذیری کمتر نسبت به سایر حروف از طرفداران بسیاری در صنعت تابلوسازی و تابلوهای تبلیغاتی برخوردار است.
چلنیوم نوعی آلیاژ می باشد که در مقابل عوامل جوی محیطی بسیار مقاوم است و به راحتی در مقابل آفتاب و یا بارندگی باران رنگ خود را از دست نمی دهد . روی حروف چلنیوم از جنس پلکسی گلس می باشد که در انواع رنگهای مختلف موجود و با انتخاب مشتریان در حروف چلنیوم استفاده می شود. برای اینکه نصب این تابلو های تمیز و شیک باشد از یک زیره (مثال از ورقهای )PVC استفاده می شود، لامپ هایی که برای روشنایی تابلو استفاده می شود بر روی این ورقها نصب می گردد.

حروف برجسته چلنیوم

نوع دیگری از نور پردازی حروف چلنیوم بدین شکل است که بعد از ساخت چلنیوم،حروف بزرگتر با قطر قلم بیشتر از طرح مورد نظر از جنس فلز یا استیل ساخته می شود و حروف روی آن نصب می شود و بعد اس ام دی های برای نور پردازی زیر حروف ساخته شده استیل یا فلز قرار می گیرد.
این مدل از ساخت حروف نیز بی ربط با قیمت تابلو چلنیوم نیست، در این نوع ساخت حروف در واقع دو مدل حروف ساخته می شود، یکی حروف چلنیوم و دیگری حروف فلزی یا حروف استیل است. مدل دیگری از چلنیوم که وارد بازار شد لترمکس نام دارد که همان جنس چلنیوم را دارد با این تفاوت که وسط چلنیوم فضایی شیشه ای مانند قرار داده شده که باعث می شود علاوه بر رویت نور از روی حروف از کناره های حروف نیز شاهد انعکاس نور باشیم.حروف لترمکس را نیز می توان در مدل های مختلفی ساخت و نور پردازی کرد.

چلنیوم ستاره ای چیست؟

امروزه حروف چلنیوم به شکلهای مختلف دیگری نیز ساخته می شود.که با عنوانهای چلنیوم ستاره ای، پانچی،الماسی و … در اذهان عمومی شناخته می شود. ساخت این نوع از چلنیوم ها بدین صورت است که اشکال مختلفی مانند دایره،ستاره و دیگر اشکال به صورت مرتب روی پلکسی گلاس توسط دستگاه لیزر برش داده می شود و بعد از نور پردازی داخل حروف شاهد شکست نور روی حروف توسط اشکال برش خورده خواهیم بود.
اخیرا چلنیوم های وارد بازار شده اند که اشکال مختلفی روی چلنیوم قرار گرفته است که بعد از روشن شدن اس ام دی ها علاوه بر روی حروف لبه چلنیوم نیز دارای نور می باشد.این نوع چلنیوم الهام گرفته از لترمکس می باشد و تفاوتی که بین این مدل از چلنیوم و لترمکس وجود دارد این است که در لترمکس برای روشنایی دور حروف یک خط صاف در نظر گرفته شده است ولی در نوع جدید چلنیوم برای نور پردازی لبه طرح های مختلفی وجود دارد.