تابلو برجسته پلاستیک

حروف برجسته پلاستیکی چیست؟

حروف پلاستیکی برجسته به یکی از انواع حروف برجسته ساخته شده گفته می شود که از آن به منظور انواع تبلیغات مختلف و جذب مشتری استفاده می گردد. این نوع حروف با توجه به نوع جنس و مواد اولیه به کار رفته ای که دارد یکی از مرغوب ترین و همچنین محبوب ترین مدل های حروف تبلیغاتی است که علاوه بر زیبایی و جذابیت خاص و منحصر به فرد، در میزان فروش و جذب مشتری بسیار تأثیرگذار است. جنس این نوع از حروف، از پلکسی گلاس می باشد که نوعی پلی کربنات شفاف و زینتی نیز در آن به کار گرفته شده است. شاید به همین علت باشد که بسیاری از مشتریان، حروف پلاستیکی برجسته را به عنوان یکی مقاوم ترین و کارآمدترین حروف برجسته در عرصه تبلیغات و بازاریابی می شناسند.

پلاستیک یا پلکسی گلاس به صورت صفحاتی تخت، مشجر، مات و براق در ابعاد و ضخامت‌های مختلف تولید و در بازار موجود است. معمولاً برای ساخت حروف پلاستیک از پلکسی گلاس با ضخامت ۳ میلیمتر استفاده می‌شود.

ترانسپارنتی یا عبور نور انواع پلکسی‌ها متفاوت است، اما برای ساخت حروف باید مقدار گذر نور به گونه‌ای باشد که علاوه بر عبور نور، منبع آن در پشت پلاستیک دیده نشود. تنوع رنگی بسیار از یک سو، انعطاف آن پس از اعمال حرارت از سوی دیگر باعث شد تا جایگاه خود را در صنعت حروف سازی به دست آورد.

مقاومت و پایداری این محصول به عوامل مختلفی بستگی دارد:

  • جنس و مارک محصول
  • مقدار حرارت به کار رفته در ساخت انحناءها و ساخت حروف
  • مواد ثانویه جهت اتصال سطوح پلکسی
  • ابعاد حروف
  • محل قرارگیری حروف از لحاظ دما و تابش نور خورشید

ویژگی های حروف برجسته پلاستیکی

عمدتاً انواع مختلف و متنوعی از حروف برجسته طراحی، تولید و به مشتریان مختلف متناسب با نیازشان پیشنهاد می شود. اما باید گفت که حروف برجسته پلاستیکی دارای برتری و مزیت های زیادی در مقایسه با نمونه های مشابه تولید شده خود می باشد. از آنجایی که استفاده از جنس پلاستیک باعث نوردهی بیشتر حروف می شود لذا موجبات خوانایی آسان تر آن را نیز در مکان های متفاوت فراهم می آورد. برتری دیگری که می توان برای این نوع حروف لحاظ کرد این است که می توان از آن برای لبه کار از هر نوع رنگ و برای زیر سازی از هر نوع متریالی استفاده نمود. این روزها مقاومت بسیار بالای حروف پلاستیکی برجسته زبان زد تمامی مشتریان است و از طرفی دیگر قیمت های به صرفه و استاندارد آن باعث شده تا بسیاری از بازاریان مختلف از انواع اندازه های حروف برجسته پلاستیکی برای تبلیغات محصولات و خدمات خود از آن استفاده نمایند. لازم است بدانید که این حروف با نام هایی نظیر: حروف برجسته پلکسی، حروف برجسته ال ای دی پلاستیک و حروف برجسته نئون پلاستیک شناخته می شود.