تابلو برجسته فلزی

حروف برجسته فلزی

همان طور که از نام این حروف پیداست دیواره و رویه این حروف هر دو از جنس فلز می باشد و خود فلز تشکیل دهنده این حروف نیز از جنس برنج، مس، گالوانیزه یا استیل تشکیل شده اند این نوع تابلوهای برجسته نیز شامل یک رویه و یک لبه فلزی و هم جنس می باشد که بوسیله دستگاه لیزر فلزات ورق فلز برش خورده و لبه حروف توسط دستگاه حروف ساز پردازش شده، در نهایت توسط استادکار به وسیله دستگاه جوش لیزر به هم متصل می شوند.
کاربرد آنها بیشتر برای اسم گذاری مکان هایی است که نور پردازی آنها دارای اهمیت کمتر ولی سختی و استحکام بالای آن دارای اهمیت بیشتری باشد. البته گاهی کارهای کلاسیکی با حروف برجسته فلز خصوصا استیل و برنج ساخته می شود و با نور مخفی که همان نور تابیده از پشت حروف به سطح زمینه است نور پردازی می گردد. این حروف برجسته می توانند در رنگهای گوناگون و تا ضخامت ۵-۶ سانتیمیتر تهیه شوند
این حروف برجسته به خاطر برجستگی که دارند از زیبایی خاصی برخوردار هستند
نورپردازی این حروف چندان جالب نمی شود و برای مکان هایی که نورپردازی مدنظر نیست مناسب می باشد. تابلو حروف برجسته فلزی دارای عمر و دوام بلند مدت می باشد.

حروف برجسته فلزی بدلیل عبور ندادن نور از خود قابلیت روشنایی از روبرو را ندارد . این نوع حروف را میتوان از قسمت پشت حروف نورپردازی کرد به این شکل که بعد از نصب حروف نور به صورت سایه و از زیر حروف دیده میشود و اصطلاحاً به این ترکیب نور اندریک گفته میشود.

مراحل ساخت حروف

  1. انتخاب نوع فونت  (رسم الخط) یا آرم که با نرم افزار کرول دراو صورت میگیرد.
  2. برش طرح رو بوسیله دستگاه سی ان سی از روی طرح ویا بوسیله پلات گرفتن طرح و برش بوسیله قیچی دستی
  3. آماده سازی لبه های ۱ الی ۴ سانتی متر و کار کردن لبه ها به دور طرح برش خورده
  4. پرداخت کاری لبه های حروف بوسیله سنباده نرم و برس سیمی
  5. رنگ آمیزی یا استروک دادن و یا آینه کاری کردن