تابلو روان

تابلوهای روان چیست؟

به مجموعه LED که داخل بلوک ساخته می شوند تابلوهای روان گفته میشود.ماژول LED از طریق کابلی به نام کابل فلت با هم سری و از طریق کنترلربرنامه دهی می شوند ،منبع تغذیه (پاور تغذیه) هم برق مورد نیاز تابلو LED را تامین میکند به دلیل این که این بلوک ها قابل تعویض و جایگزینی مجدد هستند ماژول ال ای دی نامیده می شوند چرا که در علم الکترونیک به قطعاتی که قابلیت جدا شدن و پیوند خوردن مجدد را دارند به اصطلاح ماژول می گویند.

اجزای تابلوهای روان

  1. ماژول LED
  2. منبع تغذیه
  3. برد کنترل
  4. فریم

۱-ماژول ها انواع مختلفی دارند که به صورت تک رنگ و سه رنگ (که شامل رنگهای سبز و قرمز با رنگ ترکیبی زرد و آبی قرمز با رنگ ترکیبی بنفش ) مدل دیگری که کاربرد زیادی دارد که فول کالر نامیده می‌شود فول کالر ها قابلیت پخش تمام رنگ را دارا می باشند همچنین از نظر نوع دسته بندی نوع LED به دو دسته تقسیم می‌شوند که DIP و SMD هستند.

از لحاظ ضد آب بودن ماژول ها به سه دسته مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند که عبارتند از:

Indoor :ارزان ترین نوع تابلوهای روان هستند.
semi outdoor :کاملا ضد آب و  از آنها در محیط های خارجی استفاده می شود.
outdoor :در مقابل باران به هیچ عنوان مقاومت ندارند و آب بندی نیستند ولی محتویات تابلوهای روان در مقابل نور خورشید را به راحتی نمایش می دهد.

معرفی اجزای دیگر در تابلوهای روان

۲-پاور تامین کننده جریان مصرفی نمایشگر می باشد. اکثر نمایشگرهای الکترونیکی با ولتاژ ۵ ولت DC کار می کنند و پاور وظیفه تبدیل برق ۲۲۰ ولت AC شهری را به ۵ ولت DC دارد. بسته به تعداد ماژول هایی که در نمایشگر استفاده می شود و قدرت جریان دهی پاور امکان دارد از ۱ تا چندین پاور در یک نمایشگر استفاده شود.

۳-کنترلر یا مادربرد، فرماندهی نمایشگر را بر عهده دارد. کنترلر یک برد الکترونیکی می باشد که اطلاعات را بر روی ماژول های نمایشگر به نمایش در می آورد و انواع مختلفی دارد.

۴-قاب تابلو روان در واقع نوعی باکس میباشد از جنس آلومینیوم که ماژول منبع تغذیه و برد کنترل جهت محافظت در آن قرار می‌گیرند. ویژگی های بسیاری در مورد کابینت تابلو روان را میتوانیم در نظر بگیریم که مهمترین آن ضدآب بودن و همچنین داشتن درب مناسب برای کابینت،داشتن قفل درب مخصوص و مرغوب،داشتن گلند مرغوب و استفاده از ورق ضخیم و رنگ پودری استاتیک می باشد.

کانون تبلیغات آگهی کرشمه در غرب کشور (همدان) همراه با تیم با تجربه در زمینه تولید و مونتاژ تابلو روان آماده همکاری با شما عزیزان است

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر به صفحه کرشمه در اینستاگرام سر بزنید.